איך מתכוננים לחילופי זוגות

24-07-2017
איך מתכוננים לחילופי זוגות

זוגות שמחליטים להתנסות בהחלפת זוגות עלולים להיפגע אם לא יבינו לעומק את העולם אליו הם נכנסים. הרצון לגוון את חיי המים אחרי שנים רבות של זוגיות מונוגמית והפנטזיות שמתעוררות אצל בני הזוג מכניסות אותם במקרים רבים לתקופה של חיפוש אחר שינויים וריגושים חדשים. חילופי זוגות הם אופציה מעניינת ומגוונת לשיפור חיי המין הזוגיים, אך אין ספק שמדובר בשינוי משמעותי שיש לתת עליו את הדעת מראש. אנשים רבים מחפשים אופציה לגוון את הפרטנרים שלהם במיטה מבלי לבגוד בבני זוגם- חילופי זוגות, שמבוססים על רצון ושיתוף של שני בני הזוג, הם האופציה האולטימטיבית במקרים אלו.

הדרך הטובה ביותר להתכונן להתנסות בהחלפת זוגות הוא לקבוע כללים משותפים ברורים, שמקובלים על שני בני הזוג מההתחלה ולצאת לדרך במשותף.

 

חמישה כללים בסיסיים להצלחה בחילופי זוגות

 

-שמירה על כנות ופתיחות- הדבר החשוב ביותר בחילופי זוגות הוא שבני הזוג ישמרו על תקשורת טובה ופתוחה ביניהם. שישתפו אחד את השני ברגשותיהם כל הזמן ולא יחששו לסגת לאחור במידת הצורך. ההנאה ההדדית עומדת בבסיס של חילופי זוגות ורק כאשר שני בני הזוג רוצים להמשיך ולהתנסות יש טעם להמשך.

 

-תכנון בפועל- חשוב שבני הזוג יסכימו מראש על התנהלות הסיטואציה מתחילתה ועד סופה. כיצד הם רוצים להכיר סווינגרס, כיצד הם מחליטים מי מתאים ומי לא, האם מישהו מתפשר כשאין התאמה מלאה וכו'. כלל שיקבע מראש יקל על קבלת החלטות בזמן אמת.

 

-קביעת מיקום- בני הזוג צריכים להסכים ביניהם היכן יתקיימו מפגשים של חילופי זוגות. יש אנשים שמוכנים רק מחוץ לבית ויש כאלה שמעדיפים דווקא בביתם הפרטי. יש כאלה שמוכנים לערוך מפגשים רק בצימרים או בתי מלון. בנוסף, בני הזוג צריכים להסכים גם על החלוקה בעת המפגש עצמו- האם נשארים באותו חדר, האם מתפצלים לחדרים נפרדים וכו'.

 

-קביעת אופי הפעילות- יש בני זוג שחשוב להם להגביל את סוג המגע המיני בעת חילופי זוגות. תנוחות מסוימות שצריכות להישאר מחוץ לתחום, העדפות אישיות שהם רוצים לשמור רק בתוך הזוגיות המקורית ועוד. מדובר על גבולות חשובים ששמירה עליהם מקלה במצבים של קנאה בין בני הזוג.

 

-קביעת אופי הקשר- חשוב מאוד להגדיר מראש מהו סוג הקשר המקובל על שני הצדדים. האם נפגשים רק במשותף או שמותר להיפגש גם בנפרד. האם מותר לתקשר ברמה האישית גם מחוץ למפגשים ועוד.

זוגות רבים נקלעים לקשיים דווקא בנושאים האלו. כאשר אחד מבני הזוג מפתח קשר קרוב יותר עם הפרטנר מהזוג השני ואז רגשות הקנאה והבגידה מתחילים להתעורר. לכן חשוב מאוד, גם במקרה הזה, לקבוע כללים משותפים ולנהוג על פיהם.חזרה למגזין
Loading