חילופי זוגות וגוונים נוספים

15-03-2017
חילופי זוגות וגוונים נוספים

זוגות רבים מחפשים לגוון ולהעשיר את חיי המין שלהם בשלב מסויים. בדרך כלל התחושה והצורך לגוון מופיעה אחרי שנים רבות של זוגיות, שמייצרת שגרה מונוטונית שמקשה לשמור על חיי מין פעילים וסוחפים.

כאשר מחפשים גיוון בחיי המין כדאי ללכת מהקל אל הכבד. הכוונה היא ליצור הדרגתיות ולא לפנות מהתחלה לפתרונות שנחשבים קיצוניים יותר, כמו חילופי זוגות, שלישיות וכו'. הסיבה לכך היא שסף הריגוש נקבע על פי סוג הגיוון. ככל שנמהר לברוח למקומות הקיצוניים יותר, כך נתרגל אליהם וכשנחפש שוב גיוון, נגלה שהסקאלה נגמרה. בנוסף, לא כל זוג בנוי להתמודד עם חילופי זוגות או דרכים אחרות שכוללות שיתוף של פרטנרים מחוץ לזוגיות במיטה.

בהתחשב בכך שהשעמום נובע בדרך כלל מהשגרה, כדאי קודם כל לנסות לשבור את השגרה, בכל דרך, לאו דווקא בדברים שקשורים למין. יש דרכים שונות להכניס אקשן לחיים המשותפים שאינן קשורות ישירות לנושא, אך יוצרות אווירה של קירבה ושותפות שמשפרת באופן ישיר גם את יחסי המין. יציאה לחופשה זוגית מיוחדת, בילויים משותפים מרעננים ואפילו שיפוצים בבית הם דברים ששוברים את השגרה ומעצימים את התקשורת הזוגית.

בשלב הבא, כדאי לנסות להכניס אקשן לחיי המין עצמם, בתוך המסגרת הזוגית. צפיה משותפת בסרטים אירוטיים, שיתוף בפנטזיות, "דיבור מלוכלך" במיטה ועוד הן דרכים מצוינות לשבור את השגרה ולהכניס קצת סערה מחודשת לקשר המיני.

 

שינויים ל"מיטיבי לכת"

 

מי שמוצא צורך בגיוון חזק ומשמעותי יותר, מתחיל בדרך כלל לבדוק מהן האפשרויות למימוש הפנטזיות שלו. אנשים רבים מפנטזים על קיום יחסים עם פרטנרים נוספים. הדרכים המתאימות לכך מתוך הזוגיות הן חילופי זוגות, שלישיות ויחסים פתוחים, זאת כמובן כאשר משאירים את האופציה של בגידה מחוץ לתחום.

כאשר רוצים להתנסות באופציות האלו, חשוב מאוד לעשות זאת בזהירות ובחכמה. הדבר החשוב ביותר בהתנסויות מסוג זה הוא לשמור על כנות פתיחות מלאה בין בני הזוג לכל אורך הדרך.

שני הצדדים צריכים להיות משוכנעים שהם רוצים בכך וצריכים לבדוק בכל רגע שזה עדין מתאים. כל זאת במטרה לשמור על המסגרת הזוגית ולא לגרום לנזקים.

כאשר מחליטים למשל לנסות חילופי זוגות, חשוב מאוד להתחיל בקטן. לקרוא על הנושא, להבין בפני מה עומדים וללכת בשלב הראשון לאירועים שבהם ניתן להיות צופים מהצד ולאו דווקא משתתפים פעילים.

אחרי צפיה באירוע כזה ניתן לפתוח מחדש את הנושא לדיון בין בני הזוג, לבדוק את המוכנות של כל אחד מהם ולהחליט אם לצאת לדרך.

קל מאוד להיסחף לתוך עולם כזה של הגשמת פנטזיות בלי פוסקת. אך חשוב לזכור שהמטרה הראשית היא שיפור הקשר הזוגי והדבר שחשוב מכל הוא לשמור עליו בתוך המסגרת. ניתן להרחיב את גבולות המסגרת כל הזמן, אך חשוב להקפיד שזה יעשה בהסכמה וברצון של שני הצדדים, כדי לא לאפשר פגיעה במטרה המקורית.חזרה למגזין
Loading