חילופי זוגות מוצלחים

27-09-2017
חילופי זוגות מוצלחים

כאשר זוגות מתחילים לחשוב על גיוון ושינוי בחיי המין שלהם עומדות בפניהם אפשרויות רבות. עבור כל זוג אפשרות אחרת תהיה המתאימה ביותר, אך מה שחשוב בכל המקרים הוא להגיע למצב של כנות ופתיחות מלאה בין בני הזוג. זה יהיה הבסיס לכך שהקשר הזוגי לא יהרס בעקבות השינוי והגיוון.

ישנם סוגים שונים של גיוון שניתן ליצור בחיי המין המשותפים. חלקם נחשבים מינוריים יותר וישנם כאלו שנמצאים בצד השני של הסקאלה כמו חילופי זוגות או שלישיות, למשל.

כל אחת מהדרכים לגיוון חיי המין היא לגיטימית בתנאי שנבחרה בהסכמה ורצון של שני בני הזוג. כאשר מחליטים לפתוח את הזוגיות ולצרף פרטנרים למיטה או להתנסות בחילופי זוגות, הבחירה יכולה להיות מוצלחת רק אם בסיס הקשר הוא יציב ואיכותי מאוד. לפעמים זוגות ממהרים להיכנס לתוך ההרפתקאה בחיפושם אחרי ריגושים חדשים ולא חושבים מספיק על התוצאות האפשריות. בכל זאת, כאשר מדובר על יחסים מיניים מחוץ למסגרת המונוגמית, מדובר בשינוי רציני ומהותי שיכולה להיות לו השפעה קשה על החיים הזוגיים- זאת כאשר הדבר נעשה בדרך לא נכונה וללא חשיבה מספקת.

 

המונח בגידה הוא בעל משמעות גדולה מאוד בקשר הזוגי. מצד אחד, כאשר אין הסתרה ובני הזוג מסכימים להיפתח לקשרים פיזיים נוספים, אין מדובר בבגידה. אך מצד שני, עדיין יכולים להתעורר רגשות של קנאה אחרי שמתחילים להתנסות.

יש זוגות שחילופי זוגות מכניסים סערה חיובית לחייהם בכלל ולחיי המין שלהם בפרט. אך ישנם מקרים בהם אחד הצדדים נסוג אחרי ההתנסות הראשונית או בהמשך, כיוון שההתמודדות קשה לו. לראות את בן הזוג נהנה עם מישהו אחר לא גורם לו הנאה, אלא קנאה ותסכול.

חשוב לזכור שקנאה יכולה להיות רגש חיובי, כאשר היא מגיעה במינון נמוך. מינון שגורם למתח חיובי, לרצון "לכבוש מחדש" את בן הזוג, אך לא מעבר לכך.

כמו בכל דבר אחר בחיים, גם כשמדברים על גיוון חיי המין, מילת המפתח היא איזון. כל זמן שנשמר איזון והטוב עולה על הרע, כל תוספת לחיי המין היא מבורכת. ברגע שהאיזון מופר, מתחילות להיכנס בעיות לקשר הזוגי, שעלולות להיות הרסניות.

לכן חשוב מאוד להתנהל בפתיחות ובכנות לכל אורך הדרך. בני הזוג צריכים לשוחח אחד עם השני על תחושותיהם גם לפני וגם אחרי ההתנסות והצעדים הראשונים בעולם של חילופי זוגות. לבדוק מחדש מדי פעם ששניהם עדין רוצים בכך. שלשניהם זה עושה טוב. כך ניתן יהיה למנוע נזק עתידי למערכת היחסים.חזרה למגזין
Loading