חילופי זוגות - טרנד חולף או קהילה של ממש

13-10-2016
חילופי זוגות - טרנד חולף או קהילה של ממש

אין ספק כי תופעת חילופי הזוגות הלכה וגדלה באופן משמעותי בשנים האחרונות. השאלה המעניינת היא האם מדובר בטרנד חולף כמו הרבה סצינות אחרות, או שעם הזמן התפתחה תופעה ממשית שתותיר את חותמה על עולם הזוגיות המערבי לאורך זמן.

הפתיחות והליברליות שמאפיינת את החברה המערבית בעשורים האחרונים אפשרה להעדפות מיניות שונות לפרוץ ולפרוח הרבה יותר מבעבר. בין היתר, התופעה של החלפת זוגות הפכה מקובלת ונפוצה יותר בחברה. הגורם המרכזי שמוביל זוגות להיפתח לרעיון של חילופי זוגות הוא הרצון והתשוקה לגוון את חיי המין באופן לגיטימי ו"מותר". הכוונה היא להגיע למצב של ריבוי פרטנרים במיטה מבלי להגיע למצב של בגידה בבני הזוג. זוגות רבים מתמודדים עם ירידה באיכות חיי המין שלהם עם השנים. השגרה השוחקת, קשיי היום-יום, שעמום שמתפתח, כולם משפיעים במקרים רבים על איכות וכמות היחסים האינטימיים בין בני הזוג. לתופעה זו יש מספר פתרונות אפשריים, הכוללים טיפול מיני ו/או נסיונות לגוון את חיי המין על מנת להכניס בהם עניין וריגושים חדשים. אחת מהדרכים שזוגות בוחרים בהן לצורך גיוון היא חילופי זוגות. בהקשר זה, מעניין לבדוק האם הזוגות שמתנסים בחילופי זוגות מתייחסים לכך כאל תופעה חולפת או כאל אורח חיים של ממש.

 

חילופי זוגות - בדרך להצלחה

 

זוגות רבים שמתנסים בחילופי זוגות מעידים כי הפתרון שבחרו תורם להם במידה כה רבה עד שהחליטו לאמץ אותו כאורח חיים. הוונה היא שאין מדובר עבורם בתופעה חולפת, אלא שהם עוברים עם הזמן לנהל את חיי המין שלהם בשילוב מפגשים קבועים של חילופי זוגות עם סווינגרס אחרים.

הדבר הבסיסי ביותר באימוץ אורח חיים של סווינגרס הוא ששני בני הזוג צריכים לגשת לכך מאותו מקום. ששניהם ירצו בכך ויהנו מכך ולא שצד אחד ימשוך לכיוון. למרות הפתיחות והסבלנות, עדין מדובר בפיצוץ הבועה המונוגמית ולא כל אחד יכול לחיות עם זה בשלום, ודאי לא לאורך זמן. חילופי זוגות עלולים לעורר רגשות שליליים אצל אחד מבני הזוג או אצל שניהם. קנאה, כעס וחרטה הם רגשות שבהחלט עלולים להתעורר כאשר הדבר לא נעשה מבחירה מושכלת וקבועה של שני הצדדים.

זוגות שכן צולחים את הכניסה לעולם הסווינגרס ומאמצים אותו כעולמם- יכולים להנות לאורך זמן. ניתן לראות כי זוגות אלו יצרו עם הזמן קהילה של ממש שחיה בהרמוניה ובשיתוף. הקהילה סובבת כמובן סביב מפגשים של חילופי זוגות בדרכים שונות. מסיבות חילופי זוגות במועדונים סגורים, בוילות פרטיות ועוד, או מפגשים של זוגות בודדים במלונות או צימרים, כולם מהווים נקודות מפגש של זוגות סווינגרס מרחבי הארץ כולה.

בנוסף, אתרי חילופי זוגות ברשת מהווים בית עבור חברי הקהילה של בסיס יומיומי. מעבר לחיפוש פרטנרים לחילופי זוגות, ניתן למצוא בהם בלוגים אישיים, פורומים חיים ועדכניים ועוד.

ניתן לומר די בוודאות שחילופי זוגות אינם תופעה חולפת. כמות האנשים שמאמצים את אורח החיים הסווינגרי ורמת הפעילות שלהם בינם לבין עצמם מעידים על כך כי מדובר בקהילה אמיתית וסוערת שכנראה תמשיך לגדול ולהכיל זוגות רבים נוספים בהמשך.חזרה למגזין
Loading