חילופי זוגות, סיפורי סקס ודרכים לגיוון חיי המין

25-01-2017
חילופי זוגות, סיפורי סקס ודרכים לגיוון חיי המין

עם השנים, זוגות רבים שנשואים זמן רב חווים תקופה של משבר בחיי המין. הדבר נובע בדרך כלל משעמום שמתפתח בעקבות השגרה השוחקת, השנים שעוברות, התחושה שהכל רגיל וכלום כבר לא מרגש כמו פעם. כדי להצליח לצאת מהמשבר חשוב לייחס לו את הכבוד הראוי לו. אמנם זה לא עניין של חיים ומוות, אך האינטימיות ויחסי המין הם חלק חשוב מאוד במערכת יחסים זוגית ויש להם השפעה רבה על התנהלות הזוגיות. הדבר החשוב ביותר, קודם כל, הוא להכיר בכך שישנה בעיה ושצריך לטפל בה. בריחה מהבעיה היא כמובן לא פתרון כי היא תמשיך לצוץ ולהשפיע על מערכת היחסים.

חלק מהזוגות בוחרים לפנות לטיפול מיני מקצועי וחלקם מעדיפים לנסות להתמודד בעצמם. מי שמחליט להתמודד ללא עזרה מקצועית צריך לזכור שהדבר החשוב ביותר הוא לשמור על פתיחות וכנות מוחלטת בין בני הזוג כדי להצליח להגיע לשורש הבעיה וגם כמובן בשביל למצוא פתרון. במרבית המקרים, כאשר הבעיה נובעת משעמום, גיוון כזה או אחר בחיי המין יכול בהחלט להציל את המצב.

 

כיצד ניתן לגוון ולהעיר את חיי המין

 

ישנן דרכים רבות להכניס גיוון ליחסים האינטימיים בין בני הזוג. למעשה, כל דבר חדש, שונה, שלא רגילים לחוות הופך לתיבול מעניין שיכול להעיר מחדש את התשוקה שנשחקה. על ידי ניהול שיח פתוח, נטול עכבות ועם הרבה שיתוף יכולים בני הזוג לגלות דברים חדשים שמעניינים אותם והתנסות בחוויות חדשות.

הדרכים לגיוון מתחלקות בדרך כלל לשני סוגים- אלה שכוללות ניסיונות חדשים בין שני בני הזוג ואלה שכוללות איזה שהוא סוג של פתיחת מערכת היחסים.

כאשר מדברים על פתרונות פנימיים בתוך הזוגיות, ישנן דרכים שונות לגוון ולהעשיר את חיי המין. הדבר מצריך פתיחות רבה ושיתוף בפנטזיות כמוסות, בהעדפות חדשות וכו'. ניתן לנסות לתבל את חיי המין בלכ מיני דרכים, שהתאם למה שמרגש כל אחד מבני הזוג. יש זוגות שמתחילים להתנסות בפנטזיות משותפות באמצעות גירויים חיצוניים. צפיה משותפת בסרטים אירוטיים, קריאה משותפת של סיפורי סקס מדליקים, שימוש באביזרי מין חדשים ועוד. כל זוג מוצא את הגירויים שמושכים אותו ומצליחים להצית מחדש את הלהבה.

כאמור, ישנם גם זוגות שמחליטים לגוון את חיי המין באמצעות צבירת חוויות מיניות עם אנשים נוספים.

זה יכול להתבטא בצירוף פרטנרים למיטה הזוגית, בהשתתפות במסיבות חילופי זוגות, בבחירה במערכת יחסים פתוחה בה מאפשרים לכל אחד מהצדדים להתנסות בחוויות מחוץ לזוגיות ועוד דרכים שונות.

כאשר זוג מחליט להתמודד עם בעיה שנוצרה בחיי המין שלו, חשוב לזכור ששני בני הזוג צריכים לגלות סבלנות רבה ולהשתדל להכיל אחד את השני. לא תמיד הרעיונות וההצעות ימצאו חן בעיני שני הצדדים, אך עצם קיום השיח הוא חשוב, מפרה ונותן תחושה של התקדמות, מעצם זה שמנסים לצאת ביחד, מחוזקים, מהמשבר.חזרה למגזין
Loading